Aslı Baykal sonuçları beğenmedi.. CHP’ye çağrı

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimleri’nden CHP’yi 1. parti olarak çıkardı. Seçim sonuçlarına ilişkin CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’dan bir yorum geldi.

2 yıl önce CHP’den istifa eden Baykal, eski partisine yönelik sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerde bulundu. Aslı Baykal, paylaşımında partinin toparlanmaması durumunda 4 yıl sonra düzenlenecek genel seçimlerde başarı elde edemeyeceğini ifade etti.

Baykal paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Seçim sonuçlarına göre CHP yükseldi, AK Parti düştü ama 2 partinin de bir sıkımlık canları var, adaya göre hızla oy kaybedip kazanabiliyorlar. Beğenilen eski başkanlar oyu artırdı. CHP, DEM Parti ile ittifak yaptı ama Afyonkarahisar’da DEM’e kapım kapalı diyen ve CHP yönetiminin eleştirdiği CHP adayı seçimi aldı. İzmir gibi bir ilde CHP oy kaybetti. Antalya Kumluca’da CHP çok sevilen adayı mahkemeye verdiği için, o adayın desteklediği Demokrat Parti adayı seçimi aldı.

Yeniden Refah AK Parti’yi beğenmeyenlere kapı oldu, CHP’de yöneticilerin elleri ile büyüttüğü herkesin dönüp kendisini destekleyenleri koltuğundan indirmesinden ders almayan AK Parti; genel seçimde Yeniden Refah ile ittifak yaparak buna zemin sağladı. CHP’yi beğenmeyenler hala çok sayıda, CHP toparlanmazsa genel seçimde umduğunu bulamaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x