Fahrettin Altun, Kayseri’deki olayla ilgili provokasyonlara dikkat çekti

DHA

Kayseri’de Suriye uyruklu şahsın 7 yaşındaki çocuğa cinsel saldırısı sonucu başlayan olaylar, Suriye’ye de sıçradı..

Kayseri’yi ile Suriye’yi karıştıran ve büyük şiddet gösterilerinin yaşanmasına neden olan olaylarla ilgili İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan bir açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altun, provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

“Provokasyonlar yakından takip edilmektedir”

Altun, şunları söyledi:

Bir süredir Suriyeli sığınmacılar üzerinden kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuz hava ve gerilimin artışına sebep olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir.

Türkiye düşmanı unsurların başını çektiği bazı mahfillerin kamu düzenini test etmeye dönük provokatif faaliyetlerle ülkemizin huzurunu bozma çabaları, devletimizin tüm unsurlarıyla birlikte özverili çalışmaları sayesinde amacına ulaşamayacaktır.

Bu kapsamda özellikle sosyal medyanın birçok platformunda ortaya atılan asılsız iddialara, manipüle edilmiş bilgilerle kasıtlı olarak yapılan yalan haberlere ve vatandaşlarımızı provokasyona sevk edecek tüm dezenformasyon faaliyetlerine karşı devletimizin ilgili birimleri İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu çalışmalara destek olmak amacıyla her zaman olduğu gibi asılsız haberlere prim verilmemesi, içeriklerin yayılımında dezenformasyon boyutunun ve ihtimalinin göz önünde bulundurulması ve resmi makamlarımız başta olmak üzere yalnızca güvenilir kaynaklara itibar edilmesi konusunda vatandaşlarımızın hassas davranmasını önemle rica ederiz.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x