Para sayma skandalı! Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı! Bomba itiraf: CHP adına…

Son dakika Canan Kaftancıoğlu haberleri: CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği öne sürülen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmada, eski CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırıldı.

‘SÜRECİ CHP ADINA CANAN KAFTANCIOĞLU YÜRÜTÜYORDU’

Şüpheli Ali Rıza Braka’nın savcılıkta, “CHP adına süreci o tarihte İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu yürütüyordu. Kendisiyle 6 Kasım 2019’da Beyoğlu 3. Noterliği’nde satış sözleşmesi imzaladık.” şeklindeki ifade verdi.

CHP’nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek, Kaftancıoğlu gelişmesinin ardından yaşananların perde arkasını anlattı.

İşte CHP’nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek’in açıklamalarından öne çıkanlar:

‘BÜTÜN OKLAR İMAMOĞLU’NUN ÜZERİNDE’

Bütün oklar Ekrem İmamoğlu üzerinde yöneldiği için İmamoğlu da bir kaçış noktası arıyor. Kendince bir gerekçe yaratmaya çalışıyor. Bir haftadır Türkiye’nin gündemini meşgul eden bir mesele bu. Kimse de konuşmuyor. Muhatapların hepsi sessiz.

Sadece ben konuşuyorum herhalde o döneme tanıklık eden birisi olarak. Zaten Cumhuriyet Savcılığı da benim tanık olarak ifademe müracaat edecek. Ekranlarda sürekli olarak bu yaşananları bildiğim noktaları bildiğim noktaları itibariyle ifşa etmemden dolayı böyle bir talep oldu.

Tuncay Yılmaz, Ekrem İmamoğlu’nun kendi özel şahsi şirketinin Genel Müdürü. Fatih Keleş, danışman olarak yanında tuttuğu bir isim.

‘NEDEN SAYDIĞIMI HATIRLAMIYORUM’ DEDİ

Bu kadar para size teslim edilecek siz bunun ne olduğunu bilmeyeceksiniz. Teker teker sayıyorsunuz bunu.

‘KONUŞTUKÇA BATIYORLAR’

Konuştukça açıklama yaptıkça daha da bir batağın içerisinde giriyorlar. Bu ekibin hepsi Ekrem İmamoğlu’na yakın isimler bunun muhatabı da odur.

Bu kimsenin babasının parası değil. Kamuda yaratılan ranttan kaynaklı para bu. Bunun hesabı verilsin.

‘İMAMOĞLU EKİBİ DÜMENİ KIRIYOR’

Gazeteci Gaffar Yakınca ise “İmamoğlu ekibi dümeni kırıyor. CHP ve Kaftancıoğlu’nu suçlu ilan edecekler bunlar beceriksizdi yapamadı diyecekler İmamoğlu’na temize çekecekler.” ifadelerini kullandı.

PARA SAYMA SORUŞTURMASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarında, “Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığında para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı” notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla resen soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanı Can Poyraz’ın şüpheli olarak savcılıkça ifadesi alınmıştı.

Keleş, “Parayı avukatlık ofisinde CHP İstanbul il binasını satan Ali Rıza Braka teslim aldı.” şeklinde ifade vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x